Remonty Łódź - Monter Vis

MONTER VIS Łódź - firma remontowo-budowlana

Wykonujemy prace remontowo-budowlane na terenie Łodzi i okolic.


Płyty drewnopochodne


Okładzina wykonana z płyt drzewno-magnezytowych wymaga otynkowania
Okładzina wykonana z płyt drzewno-magnezytowych wymaga otynkowania

Są rzadziej stosowane, z tego względu, że trudniej jest nadać im później dekoracyjny wygląd. Wiele z nich ma niewielką odporność na działanie ognia, a to skutecznie odstrasza inwestorów. Zaletą takich płyt jest prosty montaż, który nie wymaga stosowania wielu dodatkowych produktów.

Płyty drzewno-magnezytowe


Magnezyt jest spoiwem łączącym wełnę drzewną. Odpowiada za sztywność i trwałość płyt. Wełna zaś zapewnia dobrą izolacyjność termiczną, zmniejsza ciężar i tworzy chropowaty podkład pod tynk. Są sztywne i wytrzymałe na uszkodzenia. Płyty przeznaczone do zabudowy poddaszy mają grubość 5 cm. Są bowiem nie tylko materiałem wykończeniowym, ale pełnią również funkcję dodatkowej izolacji termicznej i akustycznej. Ich wielkość to 2 x 0,5 m. Ważą 18 kg/m². Przez 60 minut wytrzymują działanie ognia, co jest znakomitym wynikiem.

Płyty przykręca się bezpośrednio do więźby. Krawędzie skleja się specjalnym klejem dostarczanym wraz z resztą elementów montażowych. Dzięki klejeniu krawędzi, styków między płytami nie trzeba spoinować. Płyty są łatwe w obróbce. Można je ciąć piłami do drewna.

Po ułożeniu, okładzinę łatwo jest wykończyć jednowarstwowo tynkiem gipsowym lub trójwarstwowo - cementowo-wapiennym (obrzutka, narzut, gładź).

Zalety i wady


Zalety: mają dobre parametry cieplne (współczynnik przewodzenia ciepła λ-0,075 W/(m·K)), dzięki czemu poprawiają izolacyjność termiczną całego dachu; są łatwe w obróbce; odporne na ogień; stanowią dobre podłoże pod tynk; potrafią akumulować ciepło i regulować wilgotność powietrza w pomieszczeniach.

Wady: wymagają wykończenia tynkiem.