Remonty Łódź - Monter Vis

MONTER VIS Łódź - firma remontowo-budowlana

Wykonujemy prace remontowo-budowlane na terenie Łodzi i okolic.


Wykańczamy poddasze


Poddasze może się stać jedną z piękniejszych części domu. Wiele będzie zależeć od materiału jaki wybierzemy do jego wykończenia
Poddasze może się stać jedną z piękniejszych części domu. Wiele będzie zależeć od materiału jaki wybierzemy do jego wykończenia

Gdy myślimy o wykończeniu poddasza, w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy płyty g-k. Warto jednak rozważyć i inne możliwości, a także to, czy uda się nam samodzielnie zająć montażem, czy lepiej wezwać specjalistów.


Mamy sporo czasu na podjęcie decyzji, jak wykończyć poddasze, bo z reguły jest to ostatnia część domu, w której prowadzimy takie prace Najważniejszą decyzją będzie wybór materiału wykończeniowego. Do dyspozycji mamy rożnego rodzaju płyty oraz deski. Niegdyś poddasza układano, robiąc tynk na tak zwanej supremie z trzciny. Dziś jednak trudno byłoby znaleźć fachowca, który zna tę technologię. Jeszcze zanim wybierzemy materiał, z którego powstanie okładzina skosów, zastanówmy się, czym chcemy ostatecznie wykończyć ściany i skosy - farbą, tynkiem dekoracyjnym czy tapetą. Może to również rzutować na decyzję co do okładziny.

Niektóre materiały wykończeniowe są na tyle łatwe do ułożenia, że możemy sami zająć się montażem. Wybierając sposób wykończenia poddasza, nie zapomnijmy również o akustyce i bezpieczeństwie przeciwpożarowym.