Remonty Łódź - Monter Vis

MONTER VIS Łódź - firma remontowo-budowlana

Wykonujemy prace remontowo-budowlane na terenie Łodzi i okolic.


Inne metody


Wieszaki RILEX
Wieszaki RILEX

Sposób na przedściankę


Malowane ścianki kolankowe będące przedłużeniem zewnętrznych ścian nośnych domu, od wewnątrz zazwyczaj wykańcza się tynkiem Ścianki pod skosami poddasza które mają za zadanie zasłonić skos między stropem a połaciami, nazywa się przedściankami. Buduje się je najczęściej w konstrukcji szkieletowej - metalowej lub drewnianej. Ścianki takie są ocieplone - wełnę lub styropian układa się między słupkami konstrukcyjnymi, a czasem też dodaje się jeszcze jedną warstwę, która osłania również słupki.

Styki okładzin i naroża


Wewnętrzne narożniki okładziny z płyt g-k, jeśli nie są narażone na naprężenia powstałe w wyniku ugięć konstrukcji dachowej, wzmacnia się taśmą papierową z aluminiową wkładką. Styki okładzin i ścian oraz wszelkie narożniki narażone na odkształcenia związane z ruchami konstrukcji, wykańcza się, robiąc tak zwane połączenie ślizgowe. Dzięki niemu w miejscach tych nie będą się pojawiać nieestetyczne pęknięcia, zmora wszystkich poddaszy wykańczanych płytami g-k.
Na styku okładziny i ściany powstanie jedynie bardzo cienka i idealnie równa rysa (tak zwana rysa kontrolowana), którą można zamaskować uszczelniaczem akrylowym. Połączenie ślizgowe robi się następująco:
na ścianę, tuż przy brzegu okładziny z płyt, nakleja się pas taśmy samoprzylepnej;
na krawędzi okładziny robi się spoinę z masy szpachlowej z wtopioną taśmą papierową;
gdy masa szpachlowa wyschnie, odcina się wystający spoza niej odcinek taśmy samoprzylepnej;
naroże wykańcza się uszczelniaczem akrylowym.

Boazeria drewniana, drewnopochodna lub z PCW


- w narożnikach, wewnętrznych lub zewnętrznych, odstęp między jedną a drugą powierzchnią okładziny powinien wynosić kilka milimetrów. Umożliwi to wlot powietrza pod okładzinę i jej przewietrzanie. Styki takie trzeba zamaskować dekoracyjnymi listwami.

Listwy mocuje się tylko do jednej z okładzin, aby obydwie mogły swobodnie pracować. Płyty c-w lub drewnopochodne - tutaj styki wykańcza się tak jak połączenia między płytami. Jedynie gdy planowane jest otynkowanie okładziny, miejsca takie wzmacnia się, wklejając pas siatki z włókna szklanego szerokości 25 cm.