Remonty Łódź - Monter Vis

MONTER VIS Łódź - firma remontowo-budowlana

Wykonujemy prace remontowo-budowlane na terenie Łodzi i okolic.


Dodatkowe zalecenia dotyczące innych materiałów:


Profile stalowe przycina się nożycami do blachy
Profile stalowe przycina się nożycami do blachy

Płyty gipsowo-włóknowe


- do rusztu drewnianego można je przytwierdzać nie tylko wkrętami, ale również przy użyciu specjalnych metalowych klamer. Jest to metoda szybsza niż przykręcanie, jednak nie nadaje się do rusztów stalowych. Gdy płyty g-w montujemy podwójnie, potrzebne będą klamry rozprężne.

Płyty cementowo-włóknowe


- możemy je mocować do drewnianej konstrukcji gwoździami, wkrętami lub zszywkami. Płyty takie można również przykręcać do rusztu stalowego lub drewnianego.

Boazeria drewniana


- deski montuje się przeważnie za pośrednictwem rusztu drewnianego, choć nie zawsze jest to konieczne. Przekrój listwy rusztu zależy od szerokości desek. Im są szersze, tym większy powinien być przekrój elementów rusztu. Odległość między listwami powinna wynosić około 50 cm. Deski można mocować nie tylko gwoździami, ale też zszywkami tapicerskimi. Jedne i drugie wbija się po skosie we wpust deski, a przez niego w listwę rusztu. Trzeba to robić starannie, aby łebek gwoździa lub zszywka nie utrudniały doczepienia kolejnej deski. Deski można też przykręcać. Wkręty umieszcza się w połowie szerokości deski, gdy jest wąska, lub stosuje się po dwa wkręty, jeśli jest szersza.

Panele drewnopochodne


- mocuje się do rusztu drewnianego, używając specjalnych uchwytów (klamer), których nie wolno zastępować gwoździami lub śrubami. Inne uchwyty stosuje się do paneli łączonych na wpust i wypust, a inne do łączonych na pióro i wpust (obce pióro). Listwy rusztu powinny mieć rozstaw 30 cm.

Panele z PCW


- można je przykręcać do rusztu drewnianego, stalowego lub specjalnego rusztu z twardego PCW. Najlepiej, żeby rozstaw elementów rusztu wynosił 30-40 cm. Gdy ruszt jest gotowy, montaż takich paneli rozpoczyna się dopiero po przykręceniu wykończeniowych listew narożnych. Panele można przykręcać, przybijać, a także łączyć zszywkami lub klamrami. Jeżeli panele montuje się poziomo, trzeba pamiętać, żeby wypusty były skierowane do dołu, a nie do góry. Pracę należy więc zaczynać od góry. Jest to szczególnie istotne przy wykańczaniu łazienek. Zalecenie to dotyczy również paneli drewnopochodnych i desek boazeryjnych.

Płyty drewnopochodne


- mocuje się bezpośrednio do krokwi, używając wkrętów lub gwoździ. Trzeba się przedtem upewnić, czy krokwie są równo zamocowane. Jeśli nie, będziemy musieli poziomować okładzinę, podkładając pod płyty listwy dystansowe. Odstępy między gwoździami lub wkrętami powinny wynosić 30 cm, a przy krawędziach płyt - 15 cm. Nie mogą się jednak znaleźć bliżej brzegu płyty niż 1 cm. Rozstaw elementów nośnych, na przykład krokwi, nie może być większy niż 1 m.