Remonty Łódź - Monter Vis

MONTER VIS Łódź - firma remontowo-budowlana

Wykonujemy prace remontowo-budowlane na terenie Łodzi i okolic.


Akcesoria do płyt


Taśma do łączenia płyt gipsowo-kartonowych
Taśma do łączenia płyt gipsowo-kartonowych

Do wykończenia poddasza płytami g-k bądź g-w są potrzebne różne dodatkowe materiały.• Profile - montuje się z nich konstrukcję nośną pod płyty. Są zrobione ze stali ocynkowanej. Profile, z których wykonuje się ruszt, są oznaczone symbolami CW. Mogą mieć długość od 2,5 do 4 m (lepiej jest kupować dłuższe i docinać je, niż sztukować kilka krótszych). Potrzebne też będą profile UD lub U do stabilizacji rusztu nośnego na styku ze ścianami. Profile U i UD posłużą również jako prowadzące (dolne i górne) przy budowie stalowych przedścianek, które zaślepiają styk skośnej połaci z podłogą.

• Wieszaki i uchwyty - służą do przymocowania profili nośnych rusztu do konstrukcji dachu. Stosuje się je głównie do rusztów stalowych, choć uchwyty ES mogą podtrzymywać również ruszt z drewna.

• Wkręty - przytwierdza się nimi płyty do więźby lub do rusztu. Te do drewna mają nazwę TD, do metalu TB, a uniwersalne TN. Elementy metalowego rusztu skręca się małymi wkrętami - tak zwanymi pchełkami.

• Taśmy lub siatki zbrojące - do wzmacniania połączeń płyt. Zapobiegają powstawaniu w tych miejscach pęknięć. Taśmy robi się z papieru lub fizeliny, natomiast siatki - z włókna szklanego. Stosuje się je do płyt g-k rzadziej do płyt c-w.

• Masy szpachlowe - wypełnia się nimi połączenia płyt g-k, c-w lub g-w oraz styki płyt ze ścianami i zamaskowuje łebki wkrętów. Oddzielne masy są do spoin wzmacnianych taśmami lub siatkami, a inne do wykonywania spoin bez takiego zbrojenia. Są też masy do ostatecznego wygładzenia spoiny przed malowaniem. Mogą mieć postać pasty gotowej do nakładania lub suchej mieszanki, która należy wpierw rozrobić wodą. Mas nie stosuje się do płyt drewnopochodnych.

• Klej do wypełniania spoin - stosuje się go do płyt g-w i c-w. Wyciska się go z kartusza podobnie jak silikon. Jest więc łatwy do stosowania. Tworzy elastyczne, odporne na pękanie wypełnienie przerw między poszczególnymi płytami oraz między płytami a tynkiem.

• Preparat gruntujący - po ułożeniu płyt pokrywa się nim powierzchnię ściany, jeśli mają być one później pomalowane, wytapetowane lub oklejone płytkami ceramicznymi. Stosuje się go głównie do płyt g-k. Warto go również używać do płyt c-w i g-w przed układaniem płytek ceramicznych.